Září 2013

Jak správně zvolit půjčku

14. září 2013 v 0:54
Půjčit si peníze v dnešní době není nic zvláštního. Je to v současné době běžný standart, který využívá stále více lidí. Při výběru půjčky a to jak bankovní tak i nebankovní, byste měli pečlivě zvážit především vaše možnosti (a to jestli budete mít na splacení půjčky). Půjčky se poskytují až na 30 let (hypotéky na bydlení atd.) a každý by měl minimalizovat případné rizika, které můžou v průběhu půjčky vzniknout (ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoc atd.)

Důležité je také si zvolit správnou půjčku. Není půjčka jak půjčka. U některých půjček se zpozdíte se splátkou a to i o jediný den a společnost vám celou půjčku sesplatní i s tučnou pokutou! Jak dopadne žadatel o půjčku netřeba asi ani psát! Většinou to končí exekucí a dražbou nemovitostí!

V posledních letech i banky začaly tvrdě trestat neplatiče, stačí, když klient nezaplatí 2x po sobě splátku a banka ho dá buď přímo do insolvence, nebo prodá pohledávku spřátelené inkasní firmě.

Jediným rozdílem mezi bankou a nebankovní společností může být to, že pokud dá banka nemovitost do dražby je to v pořádku, pokud nebankovní společnost je to lichva!

Při výběru půjčky a to i u banky si musíte dát především pozor na to!

1. Co se stane, pokud se zpozdíte se splátkou půjčky? Budou za to nějaké pokuty, a jestli budou, tak v jaké výši?
2. Jak vysoký je úrok a RPSN?
3. Můžete-li půjčku předčasně splatit a to bez navýšení (týká se především u nespotřebitelských úvěrů)

Výběrem vhodné půjčky si můžete ušetřit spoustu budoucích starostí a taky i peníze. Představíme si základní typy nebankovních půjček a jejich výhody oproti bankovním půjčkám.

Půjčky ihned - je to nebankovní půjčka, u které se nenahlíží do registru dlužníků. Půjčka především slouží k rychlému získání financí (vyplacení exekucí nebo dražby na nemovitosti atd.) U této nebankovní půjčky rovněž nabízíme možnost odklad splátek v případě, pokud se klient dostane do problému se splácením např. ztrátou zaměstnání nebo dlouhodobé nemoci.

Nebankovní půjčka bez registru - u této půjčky se nenahlíží do registru dlužníků a to jak registru bankovního tak i nebankovního. Nebankovní půjčky se poskytují od 100.000 do 20.000.000 se splatností až 20 let. U půjčky se nabízí ochrana v případě, pokud se dostanete do problému se splácením a to až o 90 dnů (tzv. odložením splátky).